مخارج زندگی کشور سویئس

کشور کانادا به عنوان یک کشور پیشرفته آمادگی جذب مهاجردر رشته های حرفه ای مانند مهاجرت پزشکان  به  این کشور را پشتیبانی  میکند


سوئیس محل استقرار تعداد قابل توجهی از سازمان­های بین المللی مانند سازمان تجارت جهانی و صلیب سرخ می­باشد. سال­هاست که از سوئیس به عنوان امن ترین کشور دنیا یاد می­شود. صنعت بانکداری و صنعت بیمه و تالارهای بورس این کشور در جذب و نگهداری سرمایه ثروتمندان سراسر دنیا شهرت جهانی دارند. سطح رفاه اقتصادی و اجتماعی در این کشور بسیار بالا و ستودنی است به گونه ای که زندگی در این کشور آرزوی جمع کثیری از مردم دنیاست؛ اما با توجه به قوانین این کشور پذیرش مهاجر در بسیاری از موارد اگر نگوییم محال امری بسیار دشوار است.

 

کشور سوئیس در غرب اروپا قرار دارد و از شمال با آلمان، از جنوب با ایتالیا، از شرق با اتریش و از غرب با فرانسه مرز مشترک دارد. تقریبا هفت میلیون و پانصد هزار نفر در کشور سوئیس زندگی می کنند و این کشور بیش از چهل و یک هزار کیلومتر مربع مساحت دارد. از شهرهای مهم آن می توان به زوریخ و ژنو اشاره کرد که البته پایتخت سیاسی سوئیس شهر برن می باشد. مردم این کشور به چهار زبان فرانسوی، آلمانی، ایتالیایی و  رومن صحبت می کنند که هریک از آنها در محدوده مشخص به رسمیت شناخته می­شود؛ به عنوان مثال در غرب سوئیس که با فرانسه هم مرز است بویژه در شهر لوگزامبورگ زبان اکثریت مردم و همچنین زبان رسمی فرانسوی است. در زمینه سیاسی می­توان به سابقه طولانی این کشور در بی­طرفی در مناسبات جهانی و عدم ورود به جنگ با دیگر کشورها اشاره کرد

یکی از راه­های کسب اقامت کشور سوئیس کار کردن در شرکت­ها، موسسات و کارخانه جات، و به موازات آن پرداخت بیمه و مالیات به مدت حداقل سه سال می­باشد. البته ناگفته پیداست که جهت کار در کشور سوئیس باید شرایطی از جمله مدارج عالی تحصیلی اعم از لیسانس و ترجیحا فوق لیسانس و دکترا، سابقه کار مرتبط با رشته تحصیلی ترجیحا در شرکت­ها، موسسات و کارخانه­جات دارای فعالیت بین المللی و تسلط به زبان رسمی منطقه استقرار آن (همانطور که بالاتر گفته شد چهار زبان بصورت رسمی در مناطق مختلف کشور سوئیس بکار برده می­شود) و همچنین تسلط به زبان انگلیسی را احراز نمایند. تا اینجا در مورد متقاضی توضیح داده شد؛ اما فاکتور مهم دیگر نیاز به جذب نیرو در شرکت­ها، موسسات و کارخانه­جات کشور مقصد یعنی سوئیس است.

یکی از پر استفاده ترین و پر متقاضی ترین فرآیندهای اخذ کار و اقامت در این کشور گرفتن پیشنهاد کار از یک شرکت، موسسه و یا کارخانه فعال در اقتصاد سوئیس می­ باشد. البته مسیر گرفتن چنین پیشنهاد کاری چندان هم ساده و بی دردسر نیست. اگر بطور مثال یک کمپانی سوئیسی بخواهد به یک فرد ایرانی پیشنهاد همکاری بدهد طبق قوانین اتحادیه اروپا ابتدا باید به مدت سه ماه برای جذب نیرو در شغل مورد نظر در خود کشور سوئیس آگهی دعوت به همکاری صادر نماید؛ اگر در مدت مورد نظر هیچ فرد سوئیسی دارای کمیت و کیفیت های مورد نطر آن کمپانی جهت اشغال آن پست داوطلب نشد، کمپانی باید به مدت سه ماه در سراسر اتحادیه اروپا اطلاعیه دعوت به همکاری صادر نماید. در صورتی که باز هم شخصی که بتواند نظر مدیران آن کمپانی را جلب کند داوطلب نشد، تازه نوبت به اطلاعیه جهانی می­رسد. اینجاست که نوبت به داوطلب ایرانی برای ارسال مدارک و جلب نظر مدیران مطبوعه می­رسد. همانطور که گفته شد این مراحل بخودی خود حداقل شش ماه به طول می­انجامد (بدون احتساب زمان تلف شده بین مراحل اطلاعیه درون و برون مرزی) و احتمال اینکه در دو مرحله اول شخص دیگری شغل مورد نظر را تصاحب کند بسیار زیاد است. ناگفته نماند که باوجود تمام دشواری­ها و علی رغم روند زمان بر و فرسایشی یاد شده باز هم هستند مشاغلی که بعلت تخصصی بودن تنها و تنها به دست متقاضیان از قاره های دیگر اشغال میگردند. خالی از لطف نیست که یادآور شویم صرف تصاحب شغل نباید از بابت ویزا شدن آسوده خاطر بود و همواره کنسولگری در قبول و یا رد متقاضی با توجه به مدارک مورد نیاز و طبق قوانین و ضوابط اختیار تام دارد.

کشورسوئیس موقعیت خوبی برای پیداکردن شغل برا ی افرادی که به این کشورمهاجرت میکنند و فرصت مناسبی برای کار در سوئیس می باشد.

 اقامت استرالیا - مهاجرت به استرالیا - اقامت استرالیا