عنوان:راه های مهاجرت پزشکان به دانمارکهر کشور با توجه به تاریخ و گذشته خود رسوم و فرهنگ خاص خود را دارد.علاوه بر آن در هر کشوری قوانینی برای برقراری آرامش و برابری در سطح جامعه وجود دارد.رعایت نکردن قوانین و یا اخترام نگذاشت به فرهنگ و یا اعتقاد یک شخص و یا یک جامعه  باعث بروز ناهنجارب در سطح جامعه می شود که با توجه به عمل انجام شده می تواند فرد متحمل جریمه و یا حتی محکومیت قضایی و زندان شود.مهاجرت امروزه به یک پدیده عادی در سراسر جهان تبدیل شده است.معمولاً به دلیل دور شدن از شرایط یا عوامل نامساعد دورکننده‌ای مانند فقر، بیماری، مسائل سیاسی، کمبود غذا، بلایای طبیعی، جنگ، بیکاری و کمبود امنیت مهاجرت می‌کنند. دلیل دوم می‌تواند شرایط و عوامل مساعد جذب‌کنندهٔ مقصد مهاجرت مانند امکانات بهداشتی بیشتر، آموزش بهتر، درآمد بیشتر، مسکن بهتر و آزادی‌های سیاسی بهتر باشد.با توجه به موج تازه پناهجویان در اروپا در اینجا بخشی از قوانین و آداب مهم در بلژیک را برایتان می نویسیم.

 رعایت آرامش در روز و شب

اگرچه برای بسیار‌ی‌ پیش می‌آید که پس از مدت‌ها دوستان، آشنایان و بستگان خود را ببینند و در خانه‌شان پذیرای آنان باشند، اما ایجاد سروصدای بیش از حد باعث برهم زدن آرامش همسایگان می‌شود. در بلژیک رعایت آرامش میان ۱۰ شب تا۶ بامداد اجباری است.

پرهیز از خشونت به کودکان
کتک کاری و توهین به کودکتان در بلژیک جرم به شمار می‌رود. تنبیه بدنی چه در محیط خانه و چه در محیط مدرسه به عنوان یک روش تربیتی پذیرفتنی نیست. در قوانین بلژیک آمده است: «پرورش عاری از خشونت جزو حقوق کودکان است. تنبیه بدنی، وارد آوردن فشارهای روحی و دیگر اعمالی که باعث هتک حرمت کودکان شوند، مجاز نیست».

رفتار با کودکان
در بلژیک مرسوم نیست کودکان همسایه را بدون اجازه پدرومادرش بوسید، آنها را نوازش کرد و به آنها شکلات و شیرینی داد، حتی اگر این کودکان احساس غریبگی نکنند.

تحصیل در مدرسه
کودکانی که به سن لازم برای تحصیل در مدرسه رسیده‌اند اجازه ندارند به جای رفتن به مدرسه در خانه بمانند یا حتی کار کنند. هنگامی که کودک به سن شش سالگی می‌رسد، باید در مدرسه نام نویسی شود و به‌طور مرتب نیز به مدرسه برود. هرگونه غیبت غیرموجه کودک بازخواست و جریمه و زندان پدر و مادر را بدنبال دارد.
دوران تحصیلات در مدرسه به طور معمول ۱۲ سال یا تا سن ۱۸ سالگی است. امکان اینکه کودکی در بلژیک به دلایل دینی از رفتن به مدرسه معاف شود، وجود ندارد.

تجاوز جنسی
رابطه جنسی با افراد زیر ۱۸ سال در هر حالتی و افراد بالای ۱۸ سال بدون تمایل، به زور و یا در هنگام مستی یا داشتن حالت غیرعادی طرف مقابل (برای نمونه پس از مصرف مواد مخدر) در بلژیک یک جرم است و «تجاوز جنسی» خوانده میشود هرچند که طرف مقابل رابطه جنسی همسر شخص متجاوز باشد.
 تجاوز جنسی در بلژیک تا ۲۰ سال زندان و گاهی حبس ابد در پی خواهد داشت.

چانه زدن نداریم
چانه زدن بر سر قیمت از آدابی است که در بازارها و فروشگاه‌های کشورهای خاورمیانه، آسیا و آفریقا مرسوم است و شاید برای برخی جزیی جدایی‌ناپذیر از خرید محسوب می‌شود. در سوپرمارکت‌ها و اکثر فروشگاه‌ها در بلژیک چنین کاری مرسوم و در بیشتر موارد حتی جایز نیست، اما در بازارهای مکاره و فروش اجناس دست‌دوم در این کشور -که توسط خارجی ها اداره میشود- چانه زدن را می توان دید.

خوراک دادن به کودکان یا حیوانات
نگهداری حیوانات در بلژیک بر اساس قانون حمایت از حیوانات تنظیم و مشخص شده است. به‌رغم داشتن نیت نیک بهتر است بدون اجازه به کودکان یا حیوانات همسایه خود غذا ندهید. ممکن است این رفتار تجاوز به حریم شخصی تلقی شده و از شما شکایت شود.

وقت‌شناسی
در بلژیک وقت‌شناسی و رعایت وقت قرار بسیار مهم است و دیر آمدن و بی‌توجهی چندباره رفتاری ناپسند تلقی می‌شود.
البته گاهی شرایط و پیشامدها سبب می‌شود که افراد نتوانند به‌موقع سر قرار خود حاضر شوند. در چنین مواردی لازم است به طرف مقابل به‌موقع با تلفن خبر داده شود. بیمارستان ها و بسیاری از پزشکان هرگونه بدقولی را با فرستادن فاکتور و جریمه فرد بدقول جبران میکنند.

کار سیاه
بر خلاف برخی از کشورهای خاورمیانه و آفریقا، کار سیاه، یعنی اشتغال بدون داشتن پروانه کار، عملی غیرقانونی است و به معنای نقض قانون پرداخت مالیات و بیمه‌ی اجتماعی می باشد. در قوانین بلژیک با افراد متخلف با جرایم نقدی و گاه حتی مجازات زندان برخورد می‌شود.

شستن ماشین یا قالی و فرش در خیابان
شستن قالی و فرش یا اتومبیل در خیابان به دلایل زیست‌محیطی مجاز نیست، زیرا مواد شیمیایی زیادی وارد فاضلاب‌ها و راه‌های آب شده و باعث آلوده شدن آب‌های زیرزمینی می‌‌شوند. در بلژیک معمولا برای شستن خودروها از تأسیسات کارواش که در گوشه و کنار شهر هستند استفاده می‌شود.

فرار مالیاتی
نظام مالیاتی بلژیک بسیار پیچیده است. فرار مالیاتی در این کشور جرمی عمومی و "دزدی از دارایی همگانی" است و پرداخت مالیات نیز جزیی از وظایف شهروندان می باشد.
افراد دارای تابعیت‌ غیربلژیکی که در این کشور مشغول به کار هستند نیز باید مانند دیگر شهروندان مالیات بپردازند.بتازگی دولت بلژیک سامانه اینترنتی برای دریافت گزارشهای مردمی از هرگونه خلافکاری مالیاتی راه اندازی کرده است اقامت استرالیا - مهاجرت به استرالیا - مهاجرت